Responsive Premium Blogger Temaları

20 Mart 2014 Perşembe

Blogger Favicon Ekleme Nasıl Yapılır

Blogger favicon ekleme işlemini basit adımlarla yaparak kendi markanızı konuşturabilirsiniz...

Blogunuzun logosu sizin markanızı yansıtan ana eleman olsa da favicon da atlanmaması gereken, tarayıcılarda sizin tarzınızı yansıtan bir diğer önemli araçtır.Blogumuzun bir bakıma kimliğini yansıtan bu favicon maalesef çoğu blog sahibi tarafından atlanan bir konu.Öz eleştiri yaparsam şu anda ben de blogger varsayılan favicon u hala değiştirmedim.Kendime, blogumun tarzını yansıtan resmi bulur bulmaz ben de değiştireceğim.Yalnız eğer siz de blogger ın varsayılan olarak sahip olduğu favicon u kaldırıp kendi resminizi yüklemek isterseniz blogger da bunu nasıl değiştirebilirsiniz onu paylaşacağım.

Blogger da Favicon Nasıl Eklenir

Favicon olarak kullancağınız resim 16 x 16 px ölçülerinde ve 100KByte dan düşük boyutta olması gerekiyor.Eğer böyle bir resim ayarladıysanız : 
  • Blogger hesabınıza giriş yapın.
  • Yerleşim e tıklayın.
  • Sol üst köşede Sık kullanılan simge öğesini göreceksiniz. Buna tıklayın.

  • Karşınıza yeni pencere açılacak.Burada hangi resmi favicon olarak seçmek istiyorsanız onu seçin ve yükleme bittikten sonra kaydedin.
Yukarıdaki işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız blogger favicon ekleme işlemini doğru bir şekilde tamamlamışsınız demektir.Eğer takıldığınız bir yer olursa yorum bölümünde sorabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Ben BloggerTr sitesinin kurucusuyum.Blog ipuçları, SEO, adsense ve sosyal medya konularını takip ediyor ve bu konularda yazıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder