Responsive Premium Blogger Temaları

13 Mart 2014 Perşembe

Blogger Navbar Nasıl Kaldırılır

Blogger navbar nasıl kaldırılır?

Varsayılan bir blogger teması yüklediyseniz blogger navbar ın bloğunuzun en üstünde yer aldığını fark etmişsinizdir.Bu navbar, blogger ın tüm temalarında yer alan standart bir eklentisi.Çoğu blog yazarı arkadaşımın belki bilerek belki bilmeyerek o eklentiyi kaldırmadığını görüyorum.O alan için daha farklı işlevi olan eklentiler tercih edilebileceğinden blogger ın standart eklentisinin o alanda hoş durmadığı kanaatindeyim.O yüzden sizlere tavsiyem blogger navbar ı kaldırmanız yönünde.
Blogger ilk dönemde navbar ın kaldırılmasına kod ekleme yöntemi hariç izin vermiyordu.Yalnız artık kullanıcıların seçimine bırakmış durumda.Yani isterseniz farklı renklerde navbar kullanabilir isterseniz tamamen kaldırabilirsiniz. 

Blogger Navbar Nasıl Kaldırılır 

  • Blogger hesabınıza giriş yapın. 
  • Yerleşim menüsüne tıklayın. 
  • Burada navbar gadget ını göreceksiniz. Düzenle linkine tıklayın ve sayfanın en alt kısmındaki kapalı seçeneğini işaretleyin ve kaydedin.


Yapmanız gerekenler bu kadar.Bu yöntemi uygulamak basit olduğundan kod düzenleme ile ilgili yöntemden bahsetmek istemedim.Gördüğünüz gibi basit adımlarla blogger navbar ı kaldırdık.Profesyonel görünümde bir blog için bu navbarı kaldırmanızı öneriyorum.

Yazar Hakkında
Ben BloggerTr sitesinin kurucusuyum.Blog ipuçları, SEO, adsense ve sosyal medya konularını takip ediyor ve bu konularda yazıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder