Responsive Premium Blogger Temaları

7 Mart 2014 Cuma

Blogger'da Beyaz Renkli Resimlerin Gri Renge Dönüşmesi Nasıl Engellenir

Blogger'da Beyaz Renkli Resimlerin Gri Renge Dönüşmesi Nasıl Engellenir?

Blogger da son zamanlarda resim yüklerken sanırım benim yaşadığım gibi siz de beyaz resimlerin gri hale dönüştüğünü fark etmişsinizdir.Resmi yazınıza eklediğinizde herhangi bir sorun yok fakat beyaz resmi yükleyip yayınladığınızda resim otomatik olarak gri tona dönüşüyor.Bu can sıkıcı durumu nasıl çözebiliriz diye biraz araştırma yaptım.Gayet basit olan çözümü benimle aynı sıkıntıyı yaşayan okuyucularımla paylaşmak istedim.
Bildiğiniz gibi blogger da resimle ilgili ayarlama yapabileceğiniz bir menü yok.Resmi yüklerseniz, boyutunu ayarlarsınız, başlık eklersiniz o kadar.Bunun yanında blogger a eklediğiniz her resim google hesabınızla ilişkilendirilir.Yani google plus hesabınıza girdiğinizde daha önceden yüklemiş olduğunuz resimleri bulabilirsiniz.Bunlar şu yönden önemli ki resim yüklemedeki bu sorunu google hesabınızda yapacağınız tek bir ayarla halladebileceksiniz.

Blogger da Beyaz Renkli Resimlerin Gri Renge Dönüşmesi Nasıl Engellenir

  • Google hesap ayarları sayfasına giriş yapın.
  • Sayfayı aşağıya doğru sürükleyin.
  • Otomatik İyileştirme modunu göreceksiniz.Gri renge dönüşme problemi yaşıyorsanız bu menüde siz de normal seçilidir.Bunu engellemek için kapalı yı seçin.

Yapmanız gerekenler bu kadar.Daha önce yüklediğiniz resimleri google plus hesabınıza girerek iyileştirme modunu kapatırsanız gri renkteki resmin orjinal hali olan beyaz renge dönüştüğünüz göreceksiniz.

Yazar Hakkında
Ben BloggerTr sitesinin kurucusuyum.Blog ipuçları, SEO, adsense ve sosyal medya konularını takip ediyor ve bu konularda yazıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder