Responsive Premium Blogger Temaları

2 Mart 2014 Pazar

Blogger da Sabit Sayfa Nasıl Oluşturulur

Blogger da sabit sayfa nasıl oluşturulur?

Blogger da sabit sayfalar özelliği sizin hakkımda, iletişim, reklam sayfası gibi sabit sayfalar oluşturmanızı sağlar.Bu sayfalar normal yazılarınızdan farklıdır.Yani blogger sabit sayfalar ‘a etiket ekleyemezsiniz.Aynı zamanda yayınlandıklarında anasayfanızda belirmezler.Bu gibi özelliklerinden ötürü yazı sayfalarınızdan ayrılırlar.İlaveten blogger da bir hesapta oluşturabileceğiniz sayfa sayısı 20 ile sınırlıdır.Yazı sayfasıyla sabit sayfa arasındaki farkı kısaca açıkladıktan sonra gelelim blogger da sabit sayfa nasıl oluşturulur konumuza:
 • Blogger hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • Aşağı açılan ok işaretine tıklayarak sayfalar menüsünü açıyoruz.

Sayfalar menüsü 3 gün önce farklı bir görünüm kazandı.Blogger sabit sayfalar menüsüne getirdiği bu özellik sayesinde bu menü daha işlevsel.Eğer şimdiye kadar bir sayfa oluşturmadıysanız boş bir ekran göreceksiniz.
 • Menüden yeni sayfa butonuna tıklayın.
 • Blogger yazı editörü gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.Buraya nasıl sayfa oluşturmak istiyorsanız onunla ilgili açıklamalara yer verin ve yazı başlığınızı yazın. 
 • Sağ taraftaki menüde ise sayfanızla ilgili ayarlamalar yapabilirsiniz.Sayfanıza arama açıklaması ekleyebilir ve sadece bu sayfa için yorumları devre dışı bırakabilirsiniz.
Blogger sabit sayfalarda maalesef özel url oluşturma yetkisi yok.Ama siz ısrarla belirlediğiniz url nin olmasını istiyorsanız yazı başlığını ona göre oluşturup, sayfayı yayınladıktan sonra başlığınızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.Örneğin “Aras Hakkında Bilmek İstedikleriniz” başlığını vermek istiyorsanız önce yazı başlığını “hakkimda” olarak yayınlayın sonra sayfa düzenle diyerek başlığı değiştirin.
Eğer tüm ayarlamalar tamamsa yazınızı yayınlayabilir ya da taslak halinde kaydedebilirsiniz.Sayfa oluşturma, düzenleme ve yayınlama işlemi bu kadar.

Peki sayfanızı nerede göstereceksiniz ?

Sayfa menüsündeyken hangi sayfanızı görüntülemek istiyorsanız onun görüntüle linkinin üzerine gelerek sağ tıklayın.Bağlantı adresini kopyala yı seçin.

Şimdi şablonunuzda nerede göstermek istiyorsanız oraya bu linki ekleyebilirsiniz.Blogger varsayılan şablonların  dışında bir şablon kullanıyorsanız özellikle navigasyon menüsünde sayfalarınızın linkini ekleyebilirsiniz.
Evet.Blogger da sabit sayfa ekleme işlemimiz bu kadar.Aklınıza takılan bir soru olursa yorum bölümünde sormaktan çekinmeyin…

14 yorum:

 1. Biraz Saçma olacak belki ama bu sabit sayfa blogun sağ ya da sol kenarında falan mı görünüyor. Yani o Bağlantı linkini html/java.. Ya mı yüklüyoruz. Bir de sizin sayfa da blogger ipuçları etiketine tıkladığınızda aynı sayfa da bilgisayarlar çıkıyor ya onları nasıl yaptınız. Ben de alt alta yazılar çıkıyor. Hemde yazının hepsi. Devamını oku Bölümü'nü de yapamadım... Yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazıyı bölmen gerekiyor.orda yırtık kağıt gibi bir görsel var ona tıklayınca sayfayı bölüyor blogumda örnek bulabilirsin

   Sil
 2. Yatay bir menü oluşturdum ve o menüde sabit konular olsun istiyorum. Yani bazı konuları yazdığımda o başlıklar altında görülsün istiyorum.

  http://santrapas.blogspot.com.tr/

  Her yerde arıyorum ama bir türlü bulamadım yardımcı olursan sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun için yazınıza etiket vermelisiniz.

   Sil
 3. ben sayfanın url adresini dediğiniz gibi koyaladım fakat şimdi şablonda nereye yapıştıracağımı bilniyorum yardım eder misiniz ?

  YanıtlaSil
 4. Ekonomik gelişmeler üzerinde paylaşımda bulunduğum bloğumu ziyaret eder misiniz?
  http://muharrembaykara.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 5. Sayfa oluşturduktan sonra bu sayfaya blogta yayınladığımız yazıları nasıl çekebiliriz? özellikle belirli bir anahtar kelimeleri mesela?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle bir şey için genellikle sayfalar kullanılmıyor. Zaten etiket üzerine tıkladığınızda o etikete sahip tüm yazılar gözükmektedir.

   Sil
 6. incelermisiniz nasıl olmuş? http://yenisaatmodelleri.blogspot.com

  YanıtlaSil
 7. Eline sağlık hocam. Site analizinizi bekliyorum.

  www.ihtiyachanem.com

  YanıtlaSil
 8. Merhabalar ben bloğumu yeni açtım.Daha önce yayın yaptım.Sonradan sayfalar ekleyip üst menü oluşturdum.Yayınlarım anasayfada devamını oku şeklinde gözüküyor.Sayfalarda ki yazılarımı nasıl bu şekilde yapabilirim? Sayfaya yani menüye girdiğimde mesela makyaj yazılar uzun uzun gözüküyor.Bunu nasıl düzenleyebilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayfalar için böyle bir şey yok maalesef. Sayfa sabittir. Hakkımda, iletişim, gizlilik, künye sayfaları gibi

   Sil