Responsive Premium Blogger Temaları

17 Mart 2014 Pazartesi

Blogger Şablon Nasıl Yedeklenir

Blogger da şablon/tema nasıl yedeklenir?

Blogumuzun şablonunda değişiklik yapmak istediğimiz zaman eklediğimiz kodlar çalışmazsa ya da mevcut kod düzenimizde istemediğimiz türden bir değişiklik oluşturursa eğer şablonunuzu yedeklemediyseniz maalesef geriye dönmeniz mümkün olmayacaktır!!! Blogumda şablonunuzu güzelleştirmek adına zaman zaman blogger eklentileri yayınlıyorum. O yazılarda da fark edeceğiniz üzere şablonunuzda yer alan kodlarda bir takım değişiklikler yapmanız gerekiyor. Sağlıklı bir değişiklik yapmak için şablonunuzun önceki halini yedeklemeniz ileriye dönük size fayda sağlayacaktır.

Şablonunuzu yedeklemeniz sadece kodlarda yapacağınız değişikliklerin olumsuz olmasına karşın değil, bloğunuzun başına gelebilecek herhangi bir durum için de gerekli olacaktır.O yüzden kodlarda değişiklik yapın ya da yapmayın, ayda-2 ayda bir şablonunuzu yedeklemeyi ihmal etmeyin.

Blogger şablon nasıl yedeklenir?

Şablon değiştirmek istediğimizde yaptığımız işlemi bir bakıma tekrar ediyor olacağız.
  • Blogger hesabınıza giriş yapın.
  • Şablon menüsüne tıklayın.
  • Sağ üst köşede yer alan Yedekle / Geri yükle butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan pencerede tam şablonu indir butonuna tıklayın.

Bu adımları doğru yaptığınız takdirde şablonunuzu bilgisayarınıza kaydetmiş olacaksınız.İndirdiğiniz dosya farklı rakamlardan oluşan anlamsız bir isme sahip.Siz şablon adı ve tarih şeklinde bir isim vererek ilerleyen dönemde yaptığınız değişikliği hatırlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Ben BloggerTr sitesinin kurucusuyum.Blog ipuçları, SEO, adsense ve sosyal medya konularını takip ediyor ve bu konularda yazıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder