Responsive Premium Blogger Temaları

11 Mart 2014 Salı

Blogger Yeni Yazar ve Yönetici Nasıl Eklenir

Blogger da blogunuza yeni yazar veya yönetici nasıl eklenir?

Blog yazmaya tek başınıza başlasanız bile kimi zaman yalnız bir şekilde sürdürmek zor gelebilir. Bunun için size yardımcı olacak yazar arkadaşlara ihtiyaç duyabilirsiniz.Blogger, bu konuda isteği olan blog yazarlarına çözüm olması açısından sitenize toplam 100 adet yazar ekleyebilme seçeneğini sunmuş durumda .Yani bir ekip bloğu oluşturmak ve sitenizde farklı yazarlara yer vermek istiyorsanız onları bloğunuza davet ederek çoklu yazarlı bir blog oluşturabilirsiniz.
Google authorship uygulamasının etkinliğini artırdığı bu dönemde eğer konuk yazar olmak isteyen yazar arkadaşlarınız varsa onları sitenize davet edip yazılarını yayınlamasını isteyebilirsiniz. Bu sayede her bir yazar yazısını eklediğinde yazının kendisine ait olduğunu belirtebilecek, istediği zaman düzenleme hakkına sahip olacak.Yalnız blog sahibi olarak o yazarı admin olarak yetkilendirmediğiniz sürece sadece kendisine ait yazıları değiştirme hakkına sahip olacak.Yani bloğunuzda herhangi bir şey değiştiremeyecek.

Kısa bilgilendirme yazısından sonra gelelim blogger da yeni yazar veya yönetici nasıl eklenir sorusuna.
  • Blogger hesabınıza giriş yapın ve hangi bloğunuza yazar eklemek istiyorsanız o bloğunuzun üzerine gelerek açılır menüden Ayarlar menüsünü seçin.

  • Varsayılan olarak temel menüsü karşınıza gelecek.Sayfayı aşağıya doğru sürüklediğinizde yazar ekle seçeneğini göreceksiniz.Buna tıkladığınızda eklemek istediğiniz kişinin mail adresini yazın ve yazar davet et butonuna tıklayın.
Yazar mailine gelen davetiye kabul edip sitenizde yazmayı kabul ederse bloğunuza yazar olarak çalışmaya başlayabilir.


Blogger da Yönetici Nasıl eklenir?

Eklediğiniz yazarın yetkilerini artırarak yönetici yapabilirsiniz.Yönetici yaptığınız kişi bloğunuzda sizin yaptığınız tüm haklara sahip olacaktır. Bir yazarı yönetici yapmak için:
  • Yukarıdaki adımları takip ederek yazar olarak eklediğiniz kişi daveti kabul ederse aynı menüde mail adresinin yanında Yazar/Yönetici butonu oluşacak.

Bu butona tıklayarak yazarınızı yönetici olarak yetkilendirebilirsiniz.

Bloğunuza yazar veya yönetici eklemek bu kadar basit.Eğer sitenizde konuk yazar uygulamasına yer veriyor ve gerçekten kaliteli içerik paylaşacağına inandığınız bir arkadaşınız varsa bu yöntemle kendisini sitenize yazar olarak ekleyebilirsiniz.Eğer aklınıza takılan bir soru varsa yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Ben BloggerTr sitesinin kurucusuyum.Blog ipuçları, SEO, adsense ve sosyal medya konularını takip ediyor ve bu konularda yazıyorum.

1 yorum:

  1. faydalı paylaşım işime yaradı teşekkürler,
    sağlıklı günlerde kalın.

    YanıtlaSil