Responsive Premium Blogger Temaları

6 Mart 2014 Perşembe

Blogger'da Yeni Kayıt Nasıl Gönderilir

Blogger da yeni yazı nasıl oluşturulur?Blogger da yeni kayıt nasıl yayınlanır

Blogger’ı yeni kullanmaya başlayan arkadaşlar için faydası olduğunu düşündüğüm bir konuyu bugün sizlerle paylaşmak istedim.Bildiğiniz gibi blogger da blog nasıl açılır konusunu önceki yazımda sizlerle paylaşmıştım.Eğer bu adımları tamamlayıp blogunu açtıysanız blog açtıktan sonra yapacağınız ilk şey yeni yazılar hazırlayıp blogunuzda yayınlamak olacaktır.Çünkü bir an önce kendinizi okuyucularınıza tanıtmalı ve blogunuzu aktif hale getirmelisiniz.Bu yüzden ilk yazımızı birlikte yazalım istedim.Bunun için  blogger da yeni yazı gönderme konusunda size rehber olabilecek yazımı hazırladım :

Blogger da Yeni Yazı Nasıl Gönderilir

  • Her zaman olduğu gibi blogger hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Hangi blogda yazı yayınlayacaksak o blogun olduğu satırdaki kalem işaretine tıklıyoruz.Bu size kısayoldan yazınızı yayınlayacağınız editöre yönlendirecek.
  • Şimdi karşınızda blogger ın yazı editör penceresini göreceksiniz.Bu alanda yazınızı yazmaya başlıyorsunuz.Gerek duyacağınız çoğu araç burada yer almakta.Resim ekleme, yazı kalın, italik, renkli yapma araçlarını bu alanda bulabilirsiniz.
  • Aynı zamanda hemen üst kısma yazı başlığınızı ve sağ tarafa ise yazınıza vereceğiniz etiketleri ayarlayabiliyorsunuz.Sağ taraftaki diğer araçlar yazınızın seo ayarlamalarını yapabilmeniz için gerekli.Daha detaylı kısmını ilerleyen yazılarımda paylaşacağım.

  • Blogger yazı ediör kısmında oluştur ve html mod kısmı yer almakta.Siz çoğunlukla yazılarınızı oluştur modunda yazacaksınız.Eğer yazılarınızı farklı html editörlerinde hazırladıysanız oradaki yazınızı kopyalayıp html görünümde yapıştırabilirsiniz.
  • Yazınız hazırsa sağ taraftaki butonlardan yararlanarak yayınlamadan önce ön izleme yapabilir ya da yazınıza daha sonra devam etmek adına kaydedebilirsiniz.
Blogger yazı editöründe yeni yazı göndermek bu kadar kolay.Yazınıza daha fazla hükmetmek adına diğer ayarlamaları daha sonraki yazılarımda paylaşacağım.

Yazar Hakkında
Ben BloggerTr sitesinin kurucusuyum.Blog ipuçları, SEO, adsense ve sosyal medya konularını takip ediyor ve bu konularda yazıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder