Responsive Premium Blogger Temaları

4 Mart 2014 Salı

Google Plus Rozet Blogger’a Nasıl Eklenir

Google plus profil ya da sayfa rozeti blogger a nasıl eklenir?

Sosyal medya blogların ziyaretçi trafiğini artırmasında önemli bir rol oynamaktadır.Özellikle son dönemde google plus ile sosyal medya aracını kullanıcılarına sunan google, getirdiği güncellemeler ile birlikte paylaşımları arama sonuçlarında da gösteriyor.Örneğin google da herhangi bir şeyi aradığınızda çıkan sonuçlarda google plus paylaşımlarını da göreceksiniz.Bu yüzden google plus çevrenizi genişletmek ve bu hesabınızda aktif olmak blogunuzun ziyaretçi trafiği açısından büyük önem teşkil etmektedir.
Google plus ın önemini kavramış bir blog yazarı olarak blogumdaki ilk widget yazımı da bunun üzerine yapmak istedim.Benim blogumda da göreceğiniz üzere sidebar alanında blogger sayfamın rozeti yer almakta.Eğer siz de sayfanızın ya da profilinizin rozetini blogger a eklemek isterseniz aşağıdaki adımları takip ederek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Google plus rozet blogger a nasıl eklenir

Blogger mevcut rozeti standart eklentiler arasında bizlere sunuyor.Yani :
  • Blogger hesabınıza giriş yapın :
  • Yerleşim—> Gadget Ekle yolunu izleyin.
  • Karşınıza bir pencere çıkacak.Burada google plus rozetini göreceksiniz.Düzenleyip blogumuza eklemek için üstüne fare ile gelin ve tıklayın.
  • Açılan pencerede yatay-dikey, renk, boyut gibi ayarlamaları yapabilir, hesabınıza bağlı sayfaları görüntüleyerek hangisini isterseniz onu ekleyebilirsiniz:
Ayarlamaları yaptıysanız kaydedebilirsiniz.Bu yöntemin dışında google plus rozetine şablonunuzun herhangi bir kısmında yer vermek istiyorsanız google plus developer sayfasına girerek de yapabilirsiniz.Sayfaya giriş yaptığınızda benzer şekilde düzenlemeleri yaapacağınız ekran göreceksiniz.Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra size verilen kodu blogunuzda uygun yere yapıştırabilirsiniz.
İki farklı şekilde blogumuza google plus rozet ekleyebildiğimizi yazımda paylaştım.Şimdi sizin düünceleriniz  öğrenmek isityorum.Google plus hesabınızı aktif olarak kullanıyor musunuz?Sizce blogunuzun hitini artırmada google plus etkili mi?

Yazar Hakkında
Ben BloggerTr sitesinin kurucusuyum.Blog ipuçları, SEO, adsense ve sosyal medya konularını takip ediyor ve bu konularda yazıyorum.

1 yorum:

  1. Ben faydasını görüyorum. Türkiye de çok yaygın olmamasına rağmen yurtdışı ziyaretçi sayımı fazlasıyla arttırdı.

    YanıtlaSil